گیاهان

آشنایی با چگونگی طبقه بندی انواع گیاهان دارویی در یک خانواده بر اساس رایحه و بخش مفید و موثرشان موجب افزایش آگاهی و سطح دیدگاه ما نسبت به طبیعت و درک نحوه عملکرد و کارایی هر گیاه و چگونگی اثر بخشی گیاهان در رفع نیازهای مربوط به سلامتی می‌شود.
گیاه شناسان با دسته بندی مجموعه گیاهان دارویی، خوراکی و معطر در پنج رده اصلی امکان جستجو و شناسایی خواص و فواید گیاهان را برای ما آسا‌ن‌تر کرده اند.

گیاهان سبز

گیاهان سبز درمانگر های طبیعی خدادادی هستند که در طبیعت به وفور یافت می‌شوند و بیشتر در دسترس هستند. در گروه گیاهان سبز به آن بخش از گیاه که علاوه بر طیف سبز رنگ، قابلیت درمانی و خوراکی دارند و عموما برگ ها و ساقه های سبز گیاه را شامل می شوند گفته می‌شود.

PLANTS

گل‌ها

گلها زیباترین جلوه بصری یک گیاه هستند. در این گروه آن دسته از گل هایی که غیر از زیبایی بخشیدن به گیاه، موارد استفاده دیگری دارند و نقش مهمی در سلامتی و حال خوب انسانها ایفا می کنند، قرار می گیرند.

FLOWERS

ادویه‌ها

ادویه ها منبع اصلی چاشنی های معطر و خوش طعم به شمار می‌روند. بخش‌های دیگری غیر از برگ های سبز و گل های گیاهان مثل ریشه و دانه و پوست که بسیار معطر بوده و کاربرد های فراوانی به عنوان طعم دهنده های پر خاصیت و موثر در بهبود و سلامتی افراد دارند در این گروه قرار می گیرند.

SPICES

میوه‌ها

میوه ها عموما از جذاب ترین و لذیذ ترین بخش های یک گیاه به شمار می‌روند. علاوه بر لذت بردن از طعم آنها به هنگام خوردن و چشیدن و بهره بردن از فواید بی شمارشان، گروه میوه ها در تولید انواع محصولات گیاهی در حوزه های زیبایی و سلامتی کاربرد فراوانی دارند.

FRUITS

چوب و جنگل

چوب و جنگل دسته دیگری از منابع گیاهی برای سلامتی انسان ها به شمار می‌آیند. برخی از فرآورده های گیاهی مستقیما از بخش های چوبی یک گیاه یا صمغ و عصاره‌های ترشح شده از تنه درختان بدست می آیند که هم معطر و هم بسیار پر خاصیت هستند که در این گروه طبقه بندی می شوند.

WOODS