راهکارهای هربال‌نیک

سلامتی لزوما" به زمان و مکان بستگی ندارد. حس سلامتی با ایجاد تعادل بین ابعاد ذهن، جسم و روح شکل می‌گیرد و می تواند یک زندگی سالم و رضایتبخش بسازد. ما در دسته‌بندی‌های هدفمند و متنوع هربال نیک، موضوعات مختلفی مانند زیبایی، تندرستی، پویایی، نشاط در زندگی و... گنجانده ایم تا با راهکارهای ملموس و بر پایه دانش روز به شما در ساختن سبک زندگی سالم کمک کنیم.
ذره بین جستجو را بردارید! موضوع مورد نظر و علاقه‌تان به راحتی در دسترس شماست.

زیبایی

میل به زیبایی و زیبا دیده شدن در ذات همه افراد وجود دارد و هرکسی که به خودش عشق بورزد و خودش را دوست داشته باشد، برای زیبایی خود هم ارزش قائل است. زیبایی علاوه بر ظاهر، به باطن انسان هم اشاره دارد و چون ذات و طبیعت انسان برگرفته از جهان هستی است؛ می‌تواند در خلق زیبایی و عشق به خود موثر باشد. گیاهان نماد طراوت، شادابی و سلامتی هستند و تاثیر خاص و ماندگاری بر زیبایی افراد دارند. ما در راهکارهای زیبایی هربال نیک، از روش‌های متفاوت و جذابی که برگرفته از طبیعت در زمینه زیبایی پوست، مو، ناخن و هرآنچه بر زیبایی موثر است با شما حرف می‌زنیم و با راهکارهای بی‌نظیر به جذابیت و منحصر به‌ فرد بودن شما کمک می‌کنیم.

در مجموعه زیبایی با دو گروه مراقبت ها و عوامل موثر جستجوی شما را برای رسیدن به راه حل درست برای پاسخ به نیاز تان راحت تر کرده ایم . گاهی زیبایی ما تحت تاثیر عواملی است که بصورت موانع موقت در مقابل ما قرار می گیرند و در صورت عدم توجه موجب می شوند تا مراقبت های ما برای زیباتر ماندن کم اثر شوند.

درخت راهکارهای زیبایی

زیبایی
مراقبت ها
عوامل موثر

بهداشتی

مفهوم بهداشت در محیط زندگی بسیار وسیع است و جنبه‌های بسیاری را شامل می‌شود. هر یک از ما روزانه در خانه، محیط کار و اجتماعات مختلف حضور داریم. بهداشت فردی و اجتماعی، بهداشت محیط زندگی و محیط زیست، استفاده از انرژی‌های موجود در اطراف و چیدمان محل، همگی هم در آرامش روزمره و سلامت جسم، ذهن و روح‌مان و هم در ایجاد ارتباط درست با اطرافیان موثر هستند. افزایش بهداشت فردی و محیطی به کمک جایگزینی مواد گیاهی با مواد شیمیایی، اثرات منفی این مواد را کاهش داده و در نهایت باعث حفظ سلامتی بیشتر می‌شود.

اهمیت دادن به بهداشت فردی و اجتماعی هم در محیط زندگی و هم در محیط های عمومی می باید همزمان مورد توجه قرار گیرد چرا که ما هم در مقابل خودمان و هم در مقابل اطرافیان مان مسئولیت داریم تا در کل فضای امن بیشتری را برای یکدیگر فراهم آوریم.

درخت راهکارهای بهداشتی

تندرستی

برای احساس سلامتی صرفا داشتن بدن سالم کافی نیست؛ بلکه تندرستی به تعادل میان هر سه بعد جسمانی، ذهنی و روحی باز می‌گردد و زمانی در سلامتی کامل هستیم یا که امکان بهبود داریم که مراقب هر سه بعد بدن خود باشیم. سلامتی و تندرستی همیشه به معنای درمان یک بیماری نیست بلکه سلامتی یعنی مراقبت از خود به روش های مختلف پیش از آنکه دچار ناراحتی یا بیماری شویم. هم پیشگیری و هم درمان برای بهبودی ما را در مسیر سلامتی قرار می‌دهند اما بهتر این است که پیشاپیش به استقبال سلامتی برویم. با همراه شدن با طبیعت و پیش گرفتن سبک زندگی سالم و آگاهانه و البته مراقبت بیشتر از جسم و روح و روان مان می توانیم موهبت سلامتی را همیشگی و مداوم کنیم.

تندرستی ابعاد مختلفی دارد که ما برای راحتی شما، آنها را به سه بخش تقسیم کرده ایم؛ راهکارهایی به منظور پیشگیری، درمان های ساده برای بهبودی و درنهایت توجه به عوامل تاثیرگذاری که کمتر در زاویه توجه و اهمیت قرار می گیرد، بخش بندی هایی است که در مجموع برای افزایش سطح تندرستی شما و به تفکیک در دسترس شماست.

تغذیه مفید

امروزه گسترش تنوع غذایی فرهنگ‌های مختلف، باعث شده تا اکثر افراد به دنبال لذت مزه‌های جدید در سبک تغذیه زندگی‌شان باشند. امکان استفاده از طعم مطبوع گیاهان و فرآورده‌های طبیعی در سبک تغذیه افراد می‌تواند ما را از مزه‌های تکراری دور کرده و تجربه‌های هیجان انگیزی برایمان ایجاد کند. همچنین تغذیه فراسودمند، تفکری آگاهانه برای پیروی از یک برنامه غذایی سالم و مفید را به ما می‌دهد. هربال نیک با پیشنهادات بسیار هیجان‌انگیز و شگفت‌آور برای علاقمندان، با ایجاد تنوع و جایگزینی مزه‌ها با یکدیگر تجربه‌های متفاوتی فراهم کرده تا علاوه بر افزایش دانش کاربردهای گیاهان در صنایع غذایی و حفظ سلامتی، از امتحان مزه‌های جدید لذت ببرند.

دنیایی از مزه ها برای انواع گروه های غذایی و صنایع غذایی و توجه به هر سبک و الگوی تغذیه ای که در انتخاب های شما در زمان ها و مکان های مختلف می تواند تاثیرگذار باشد.

آرامش

ممکن است برای رسیدن به آرامش درونی و بیرونی راهکارهای متفاوتی را امتحان کرده باشید و باز هم در مواجهه با مسائل روزمره و تنش‌ها، استرس و اضطراب به سراغ شما آمده باشد. اما مهمترین عامل در رسیدن به آرامش در پذیرش و دوست داشتن خودمان نهفته است. در راهکارهای آرامش بخش هربال نیک، ما از طبیعت و گیاهان استفاده می‌کنیم تا یاد بگیریم چگونه آرامشی آگاهانه را در تمام ابعاد سه‌گانه وجودمان یعنی ذهن، جسم و روح به جریان درآوریم. برای بدست آوردن آرامش در زندگی، باید تغییر را از خودمان شروع کرده و تفکرمان را نسبت به شرایط آگاهانه کنیم. بهره‌مندی از گیاهان و رایحه بی‌نظیر آنها، انجام روش‌های آرام سازی ذهن، گردش درست انرژی در بدن، کنترل ذهن و پاکسازی انرژی‌های روح نتایج ماندگاری را در کسب آرامش به همراه خواهند داشت.

تفکیک روش های رسیدن به آرامش به دو گروه مراقبت های "جسمانی" و "ذهنی – روحی" کمک می کند تا ضمن شناسایی درست نیازهای مان به پاسخ بهتری برسیم. این تقسیم بندی به شما کمک می کند درست به هدف بزنید.

پویایی

شاید اگر می‌توانستید انتخاب کنید که یک زندگی با نشاط، پراز احساس شادابی و سرزندگی داشته باشید؛ هیچوقت این انتخاب هیجان‌انگیز و فوق‌العاده را رد نمی‌کردید. پویایی یعنی بتوانید بعد از رویارویی با تنش‌ها و استرس‌ها، آرامش خود را حفظ کرده و سریعا به حالت تعادل برسید. حفظ شادابی و نشاط در مواجهه با مسائل مختلف زندگی مانند استرس‌های روزمره کار آسانی نیست. در راهکارهای پویایی هربال نیک، قصد داریم موارد مهمی در زندگی که باعث به وجود آمدن حس پویایی و انرژی در زندگی می‌شود را بررسی کرده و این راهکارها را در ذهن و روح افراد که بنیان شروع یک تفکر آگاهانه و نو است جاری کنیم.

پویایی و تحرک فقط به انجام یک سری حرکات ورزشی یا تفریح ختم نمی شود. پویایی و انرژی را باید در همه جهات زندگی فردی و اجتماعی مان جاری کنیم. توجه به اهمیت داشتن یک ذهن پویا و آگاهی از زوایای مختلف ابعاد شخصیت مان هم می تواند هر آنچه را که برای شادابی نیاز داریم به ما یادآوری کند.

دنیای حیوانات

حیوانات خانگی نیازهای متعددی دارند. همانند عضوی از خانواده به شمار می آیند و نیاز به توجه و مراقبت دارند. سلامتی حیوانات خانگی با سلامتی افراد منزل گره خورده است و نیازمند رسیدگی است. این مراقبت ها از توجه به نوع غذایی که می خورند تا سلامتی جسمی و عاطفی گسترش می یابد. هربال نیک راهکار محور است و گزینه های جذاب و کاربردی برای سلامتی حیوانات اعم از خانگی تا حیات وحش و آبزیان دارد. گیاهان با توجه به خواص بسیار متعددی که دارند در این زمینه نیز یاریگر انسان در حمایت از موجودات زنده و بطور اخص حیوانات و محیط زیست خواهند بود.

راحتی استفاده و در دسترس بودن محصولات گیاهی که با نیازهای حیوانات خانگی هماهنگ باشند، می توان سلامتی این موجودات دوست داشتنی را تضمین و آرامش را در خانه برقرار کرد.

درخت راهکارهای دنیای حیوانات

دنیای حیوانات
حیوانات خانگی
صنعت حیوانات

هنر و صنعت

وقتی صحبت از گل‌ها و گیاهان در هنر و صنعت می‌شود، به یاد نقش‌ گل‌ها در قالی‌های دستباف، ترمه‌ها، گلدوزی‌ها و شاید نقش‌های روی سفال و صنایع دستی ایرانی و شرقی میفتیم. چه چیزی بهتر از استفاده از گل‌ها و گیاهان که یادآور رایحه خوش عطر طبیعت در ذهن ما هستند. ما در هربال نیک قصد داریم جایگاه گیاهان و گل‌ها را در هنر و صنایع پررنگ‌تر کرده و از تاثیر روح نواز آنها بهره ببریم.

از حضور گیاهان و طبیعت و حسی که به ما القا می کنند چه در ارتباط با هنرهای زیبا باشد و چه در صنایع دستی یا حتی صنایع سبک، برای شما راهکارها و پیشنهادات متفاوتی داریم.